Malteser Nutella taart

Malteser Nutella taart

Vandaag heb ik weer eens iets nieuws geprobeerd: Nutella mousse als vulling tussen mijn biscuit. Hieronder het recept voor de Malteser Nutella taart.

Ingrediënten voor biscuit:

  • 5 eieren op kamertemperatuur
  • 200 gram suiker
  • 180 gram bloem
  • 1,5 theelepel bakpoeder

Ingrediënten voor Nutella Mousse:

  • 300 gram mascarpone
  • 200 gram Nutella
  • 150 gram suiker
  • 300 ml slagroom
  • 2 eetlepels suiker

Extra:

  • 200 ml slagroom
  • 200 gram melkchocolade
  • Klontje boter
  • Witte chocola
  • Maltesers

Bereiding:

Als je een biscuit gaat maken is het belangrijk dat je echt de eieren en suiker goed en lang mixt. Ik heb 10 minuten op een midden stand gemixt en daarna 8 minuten op de hardste stand. Vervolgens mix je lepel voor lepel de bloem met bakpoeder er doorheen(op de zachtste stand). Zet het biscuit in de oven voor 20 minuten op 160 graden en daarna 15 minuten op 180 graden. Uiteindelijk hangt het ook van jouw oven af hoe heet die wordt.

Vandaag heb ik weer eens iets nieuws geprobeerd. Nutella mouse als vulling tussen mijn Bisquit. Benodigheden: Biscuit: 5 eieren op kamertemperatuur 200 gram suiker 180 gram bloem 1,5 theelepels bakpoeder Nutella Mouse: 300 gram mascarpone 200 gram Nutella 150 gram suiker 300 ml slagroom 2 eetlepels suiker Buitekant biscuit 200 ml slagroom 200 gram melkchocolade klontje boter witte chocola maltesers Bereiding: Als je een biscuit gaat maken is het belangrijk dat je echt de eieren en suiker goed en lang mixt. Ik heb 10 minuten op een midden stand gemixt en daarna 8 minuten op de hardste stand. Vervolgens lepel voor lepel de bloem met bakpoeder er doorheen mixen (op de zachtste stand) De oven 20 minuten op 160 graden en daarna 15 minuten op 180 graden. Uiteindelijk hangt dit ook van jou oven af. Hoe heet die wordt. De Nutella mouse maak je door de mascarpone en suiker en nutella op de hardste stand te mixen voor zo'n 3 minuten. Doe je dit niet dan ga je stukjes suiker in je mouse proeven en dat smaakt niet. Als dit klaar is ga je in een andere beslagkom slagroom met suiker opkloppen. Roer het daarna beetje bij beetje door je nutella/mascarpone mengsel. Zet het nu in de koelkast. Minimaal drie kwartier laten opstijven. De biscuit kun je in drie lagen snijden zodra die volledig is afgekoeld. De nutella mouse smeer je er nu tussen. Je kan de cake decoreren hoe jij dat zelf wilt. Ik heb er chocolade ganache over heen gegoten. Dit is slagroom met een klontje Boter dat je even kort opwarmt (niet koken) chocola erbij en roeren. Veel succes!  

De Nutella mousse maak je door de mascarpone, suiker en Nutella op de hardste stand te mixen voor zo’n 3 minuten. Doe je dit niet, dan ga je stukjes suiker in je mousse proeven en dat smaakt niet zo lekker. Als dit klaar is ga je in een andere beslagkom slagroom met suiker opkloppen. Roer het daarna beetje bij beetje door je Nutella/mascarpone mengsel. Zet het vervolgens in de koelkast voor minimaal drie kwartier om het te laten opstijven.

Het biscuit kun je in drie lagen snijden zodra die volledig is afgekoeld. De nutella mousse smeer je er nu tussen. Je kan de cake decoreren hoe jij dat zelf wilt. Ik heb er chocolade ganache over heen gegoten. Dit is slagroom met een klontje boter dat je even kort opwarmt (niet koken). Daarna doe je chocolade erbij en roer je het. Veel succes!


Er zijn nog geen reacties geplaatst. Wees de eerste!!

Geef een reactie