Vijgentaart met mascarpone

Vijgentaart met mascarpone

Recept voor een vijgentaart met mascarpone, pistachenoten en honing. Voor dit recept is er een speciale bakvorm voor een taartbodem/vlaaibodem gebruikt.

Bodem:

  • 175 gram bloem
  • 150 gram ongezouten roomboter
  • 1.5 theelepeltje bakpoeder
  • 150 gram lichtbruine basterdsuiker
  • 1 ei
  • Scheutje vanille

Crème:

  • 250 gram mascarpone
  • 250 gram roomkaas
  • 4 eetlepels honing
  • 1 eetlepel citroensap

Garnering:

  • 4 verse vijgen
  • 50 gram ongezouten pistachenoten
  • Honing

Bereidingswijze:

Oven voorverwarmen op 180 graden. Vet je bakvorm in en zet opzij. Meng de ingrediënten voor de bodem tot een mooi zacht deeg en bekleed hiermee de vorm. Bak goudbruin in ongeveer 25 minuten.

Laat helemaal afkoelen alvorens je de topping erop doet. Maak de crème en laat opstijven in de koeling. Snijd de vijgenliefhebbers in partjes of plakjes. Hak de nootjes fijn.

vijgentaart met mascarpone

Opmaken van de taart: Spuit of smeer de crème op je afgekoelde bodem. Decoreer naar wens en smaak met de vijgen en bestrooi de gehakte pistachenoten erover. Tot slot drizzle je de honing erover.


2 reacties

  1. Kirsty geplaatst op september 5, 2016 Beantwoorden
    Ziet er lekker uit! Ik houd zelf niet zo van vijgen alleen.
  2. Umm Sulaymaan geplaatst op september 5, 2016 Beantwoorden
    Vanwaar zijn de leuke blauwe bordjes?

Geef een reactie